Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Stara Cukiernia
2011-12-22
Jest takie miejsce....
Stara Cukiernia Komorów, ulica Bankowa 1


Stara Cukiernia Komorów, ulica Bankowa 1 i choć wiele osób już zna to miejsce, to nadal dla wielu jest wspomnieniem dawnych, niegdysiejszych cukierników, którzy poprzez swój wybitny kunszt nadali temu miejscu należną mu sławę. Dzisiaj w tym miejscu narodził się pomysł dla nowych działań. Restauracja-kawiarnia-dom kultury w jednym - tak w skrócie określić mogę charakter tego miejsca, które przez niespełna dwa ostatnie lata na mapie Gminy Michałowice stało się miejscem szczególnym i jedynym.
20 listopada, niedziela, godzina 19.00. Jesienny chłodny wieczór, nieprzyjazny, komu by się chciało wyjść z domu? Tymczasem pod Starą Cukiernię zajeżdżają kolejno samochody, goście nadciągają z różnych stron... . Kto lub co stało się przyczyną tego poruszenia?
Proszę Państwa, Mesdames et Messieurs - Wojtek Sztyk i Rafał Mokrzycki, dwaj przystojni młodzieńcy. Pierwszy z nich - wybitny odtwórca piosenek Kabaretu Starszych Panów, Jonasza Kofty, monologów Wojciecha Młynarskiego, drugi zaś, to wirtuoz, akompaniator-pianista. "Monodram Prowincjonalnego Aktora" w wykonaniu obu Panów został świeżo przeniesiony z desek Teatru Ochoty, gdzie w konkursie "Piosenka jest dobra na wszystko" został nagrodzony pierwszym miejscem. Zgromadzona publiczność rozbawiona, roześmiana chwilami do łez, miała okazję powspominać niegdysiejsze kabaretowe klimaty w towarzystwie duchów jakże przyjaznych, albowiem mistrzów we własnej osobie: Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, a którzy wszystko wskazuje na to, że postanowili w tym miejscu zostać na dłużej...
Zapraszam Państwa w gościnne progi Starej Cukierni, gdzie znajdzie się strawa tak dla ciała, jak i, a może przede wszystkim dla ducha. Jesteśmy enklawą dla ruchu amatorskiego oraz mecenasami dla twórców naszej gminy i nie tylko naszej. Mieliśmy przyjemność gościć wystawę prac wspaniałego podkowiańskiego malarza, poety, aktora Krzysztofa "Kiciora" Kościeszy. Już anonsuję cykl spotkań z Prof. Michałem Aniołem Bogusławskim i jego "Małymi Ojczyznami". Prawdziwa gratka szykuje się już niebawem. Zbigniew Zamachowski zaprosi do Starej Cukierni swoich studentów celem prezentacji ich aktorskich dokonań.
W każdą niedzielę mogą Państwo przy obiadku "okraszonym" kieliszkiem francuskiego, alzackiego winka wysłuchać etiud fortepianowych granych przez wyśmienitego artystę Pana Heliodora Nuszkiewicza.
Stara Cukiernia jest "domem" grupy teatralnej Tym-Czasem, która pod wodzę reżyser Kasi Szmani-Rasz szykuje się właśnie do nowej premiery...Ale o tym sza.... .
Zapraszamy Państwa na stronę www.stara-cukiernia.pl i na facebook