Niezmiernie miło jest nam poinformować, że na realizację Projektu „Akademia Świadomego Seniora” otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”. Całość Projektu wynosi 121 840,00 zł. Otrzymana dotacja wyniosła 103890.00 zł.

Ubieganie się o dotację nie było łatwe, bowiem do konkursu przystąpiło 1639 oferentów, a dotację otrzymało 281 organizacji, w tym nasze Stowarzyszenie z bardzo wysoką punktacją 206 na 210.

Dzięki realizacji projektu seniorzy z miasta i gminy Lidzbark Warmiński mają możliwość skorzystania z różnorodnej oferty. Projekt zapewnia wsparcie specjalistyczne: psychologiczne, prawne, socjalne, wsparcie asystenta osobistego osób niepełnosprawnych, cykliczne zajęcia grupowe: choreoterapia, zajęcia sportowe, warsztaty rękodzielnicze, różne wykłady tematyczne. Przewidujemy organizację 2 wydarzeń lokalnych, warsztat wyjazdowy do Kamionki. Ponadto umożliwimy seniorom z miasta i gminy możliwość korzystania z kina, pomieszczenia spotkań.

Nie prowadzimy stałej grupy. Seniorzy dowolnie mogą korzystać z oferty. Warunkiem jest mieć 60+

Udostępnij