W naszej Akademii Świadomego Seniora nie zwalniamy tępa. W ostatnim tygodniu Seniorzy z Miasta i Gminy Lidzbark Warmiński mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego filmu ELVIS, korzystali z zajęć ogólnosportowych, choreoterapii oraz rękodzieła.

Chcemy podkreślić, że z usług Projektowych na dzień dzisiejszy skorzystało już 123 osoby.

Już 27 sierpnia 2022r. na chwilę przenosimy działania na teren wiejski. W miejscowości Rogóż przeprowadzimy małe wydarzenie lokalne – warsztat kulinarny – „Smacznie, zdrowo ,kolorowo”. Odbędzie się również piknik dla seniorów z oprawą artystyczną – recitalem lokalnej artystki oraz zespołu kapeli Rogóżanie. Chcemy podkreślić, że wydarzenie jest zaprojektowane przez samych seniorów pod opieka animatora.

Od września br. ruszamy ponownie z cyklem wykładów zwiększających wiedzę w różnych obszarach życia. Będą to wykłady z zakresu psychologicznego, asertywności, bezpieczeństwa socjalnego oraz cyfrowego, prelekcje są przeprowadzone przez lekarza. Planujemy również wyjazdowe warsztaty garncarskie.

Nadal realizowane są zajęcia cykliczne sportowe, choreoterapii i rękodzieła.
Z uwagi na możliwość skorzystania z większej sali i zgodę prowadzących – nadal istnieje możliwość dopisania się do grupy choreoterapii i rękodzieła.

Seniorzy mający problemy prawne, psychologiczne socjalne, nadal mogą bezpłatnie korzystać z usług prawnych, psychologicznych oraz pracowników socjalnych. Zapisy pod numerem telefonu 667884162

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”

A poniżej prezentujemy co działo się w ostatnim tygodniu

Udostępnij