Dziś 8 listopada 2022r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się wykład z bezpieczeństwa cyfrowego seniorów , który przeprowadził specjalista IT.

Tematem przewodnim było uświadomienie Seniorom jakie czyhają na nich cyfrowe zagrożenia, jakimi ścieżkami komunikują się z nami przestępcy zmuszając nas do udostępniania swoich danych. Powiedzieliśmy jak zadbać o dane, jak zabezpieczyć konta przed włamaniami, co zrobić kiedy do takiego przestępstwa dojdzie.

Druga część spotkania poświęcona była korzyściom płynącym z dobrodziejstwa Internetu. Omówione zostały strony lokalnych instytucji publicznych i pokazane zostały krok po kroku możliwości załatwiania spraw bez wychodzenia z domu. Nasz specjalista IT pokazał bardzo ważne aplikacje PARASOL – aplikacja mapa zagrożeń, do której można było zgłaszać podejrzane sytuacje.

Kolejny etap to konsultacje indywidualne. Nasz specjalista po wykładzie spotkał się z uczestnikami, praktycznie instruował w sprawach wątpliwych.

Ten wykład okazał się bardzo interesujący. Pokazał, jak dużą potrzebę seniorzy maja w tym zakresie. W przyszłości niewątpliwie postaramy sie zadbać o rozwój kluczowych kompetencji cyfrowych.

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”

Udostępnij