Nasza grupa aktywnych seniorów wraz z instruktorem, Lidzbarską Radą Seniorów, liderami UTW była współtwórcami pięknego wydarzenia lokalnego, jakim był Lidzbarski Dzień Seniora.

15.11.2022r. w Lidzbarskim Domu Kultury obchodziliśmy Lidzbarski Dzień Seniora. To był wyjątkowy czas, w którym mieliśmy możliwość pokazania, jak ważna jest osoba starsza w życiu rodziny każdej rodziny, w życiu każdej społeczności lokalnej. Spotkanie było okazją do wręczenia statuetek i wyróżnień „Aktywnego Seniora” oraz „Osobowości Senioralnej” . Statuetki wręczał Burmistrz Miasta Lidzbarka Warmińskiego Pan Jacek Wiśniowski, który w wyjątkowy sposób, jako włodarz dba o jakość życia naszych seniorów. Statuetki otrzymały osoby, które w sposób szczególny włączały się w życie miasta i wyróżniały się swoją postawą oraz zaangażowaniem w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, wolontariatu.

Wydarzenie połączone było z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Portret moich dziadków” . Moment wręczenia nagród był specjalnie dobrany. Naszym celem było połączenie dwóch pokoleń wnuków i dziadków. Młodsze dzieci poprzez swoje prace mogły wyrazić wdzięczność swoim dziadkom, a podczas uroczystości dowiedzieć się, jak wiele zrobili dla społeczności lokalnej. Prace laureatów były dekoracją sceny.

Prócz wyróżnień, nasze stowarzyszenie przygotowało dla seniorów występ artystyczny „Perły Warmii”w którym połączone były trzy pokolenia. A po części oficjalnej na seniorów czekała słodka niespodzianka.

Zaskoczeniem była frekwencja. Seniorzy zajęli całą salę na dwóch kondygnacjach.

Poniżej nasza fotoreklacja.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”

Fotografia Agnieszka Madzelan i własna ,

Udostępnij

Similar Posts