Klub Młodego Wolontariusza zaprasza na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej!

Czy jesteście gotowi na literacką podróż nad polskim Niemnem? My na pewno tak! Klub Młodego Wolontariusza z przyjemnością ogłasza swój udział w Narodowym Czytaniu, który odbędzie się 10 września 2023 roku o godz. 12 , na Zamku w Lidzbarku warmińskim . Tego dnia przyłączymy się do tysięcy innych czytelników w całej Polsce, aby wspólnie odczytać arcydzieło literatury polskiej, „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Eliza Orzeszkowa, jedna z najważniejszych polskich pisarek XIX wieku, w swojej powieści opowiada o losach ludzi zamieszkujących ziemie nad rzeką Niemnem. To piękna opowieść o miłości, pasji, dążeniu do wolności i tożsamości narodowej. Jest to także ważny głos w dyskusji o polskiej historii i kulturze.

Włączamy się w tę literacką inicjatywę z wielkim entuzjazmem, ponieważ wierzymy, że literatura może jednoczyć ludzi i otwierać drzwi do wielu nowych światów. Nasz klub jest miejscem, gdzie młodzi ludzie spotykają się, aby dzielić się swoją miłością do czytania, ale także angażować się społecznie i pomagać potrzebującym.

Data: 10 września 2023 roku , godz. 12.00 Miejsce Zamek w Lidzbarku Warmińskim

Zapraszamy serdecznie do naszego na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”. Razem możemy uczynić ten dzień niezapomnianym!

krótka fotorelacja z przygotowań

Udostępnij