„Dzień Seniora” to święto obchodzone 14 listopada. Jego celem jest docenianie roli osób starszych w społeczeństwie, zwiększenie integracji międzypokoleniowej, popularyzowanie udziału osób starszych w życiu społecznym, aktywności kulturalnej, ekonomicznej. To również doskonała okazja do tego, by zwrócić uwagę na problemy i trudności, z jakimi borykają się starsi ludzie.
To moment by wzbudzić poczucie współodpowiedzialności w młodszym pokoleniu za los starszych osób.

Nie każdy senior ma szczęście cieszyć się dobrym zdrowiem, stabilną sytuacją ekonomiczną, czy wsparciem rodziny. Zapewne wśród nas żyje wiele osamotnionych osób, osób z trudnością zmagających się z czynnościami dnia codziennego. Zachęcamy Was do zwolnienia tempa, poobserwowania swoich najbliższych sąsiadów. Może któryś z nich wymaga pomocy, miłego słowa. Drobna pomoc z waszej strony może mieć ogromne znaczenie dla osoby, która jej wymaga.

Dzięki dofinansowaniu Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński projektu „Power Senior”, nasze Stowarzyszenie miało wielką przyjemność zaopiekować się Seniorami. Przeprowadziliśmy cykl spotkań sportowych mających na celu poprawę stanu zdrowia i aktywności. Przeprowadzliśmy spotkanie z pielęgniarką środowiskową na temat wagi dbania o stan zdrowia i jak najdłuższą aktywność. Zwiększyliśmy świadomość seniorów w zaresie bezpieczeństwa osobistego, cyfrowego, zabezpieczenia socjalnego. Zaprosiliśmy Seniorów do świata książki.

Przed nami ostatnie spotkanie – warszaty z prawnikiem. Tematyką spotkania będzie prawo spadkowe, rodzinne.

Nie żegamy się, a jedynie na ten rok konczymy działania. W przyszłym roku powrócimy z nowymi pomysłami.
To wielki zaszczyt z Wami wspólpracować.

Naszym Seniorom, uczestnikom Projektu „Power Senior”, składamy najcudowniejsze życzenia.
Kochani Życzymy Wam, aby Wasze życie nie było jesienną szarugą, a złotą polską jesienią. Niech Wasza życiowa mądrość i doświadczenie służy młodym pokoleniom. Życzymy, abyście długo zachowali swoją aktywność, cieszyli się dobrym zdrowiem, a w trudnych chwilach mogli liczyć na osoby bliskie i nigdy nie czuli się samotni.

Udostępnij