Znane powiedzenie, że sport to zdrowie to święta prawda. Podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje bardzo wieke korzyści. 

Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę.

Aktywność fizyczna jest profilaktyką dla wielu chorób. Powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi, reguluje przemianę materii, obniża ryzyko powstawania zaburzeń sercowo-naczyniowych, obniża ciśnienie krwi,zapobiega osteoporozie,wzmacnia system immunologiczny. Dodatkową korzyścią z podejmowania aktywności fizycznej jest utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Podczas ćwiczeń nasila się szybkość spalania kalorii, co wpływa na redukcję tłuszczu i trwałe osiągnięcie idealnej sylwetki.Kolejną istotną korzyścią wynikającą z uprawiania sportu jest poprawa nastroju, ponieważ: poprzez ruch polepsza się nasza wydajność umysłowa, czyli zwiększa się zdolność zapamiętywania. Regularne ćwiczenia obniżają prawdopodobieństwo zachorowania na depresję i inne zaburzenia nastroju – dzieje się tak, ponieważ podczas ćwiczeń wydziela się serotonina odpowiedzialna za poczucie szczęścia. Sport daje poczucie satysfakcji, przez co wzrasta nasza samoocen. Ponadto poprzez poprzez ruch rozładowujemy negatywne emocje.
O tym wszystkim przekonali się ROGÓŻANIE, którzy uprawiają aktywnośc fizyczną w ramach naszego Projketku współfinansowanego ze środków Gminy Wiejskiej Lidzbark Warmiński – Sprawnie, Zdrowo, Kolorowo. Mieszkańcy starsi, młodzi, mali aktywnie biorą udział w naszych zajęciach.


Udostępnij