W historycznej i malowniczej Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, zaproszona przez nas pisarka Wioletta Sawicka opowiadała o sadze „Wiek miłości – wiek nienawiści”.  „Oleńka”, „Anna. Gorzki smak miodu”, „Maria, dziewczyna z kwiatem we włosach”, „Franka” i inne książki – opisują dramatyczne losy niezwykłej polskiej, ziemiańskiej rodziny pochodzącej z wileńskich Kresów. Dowiedzieliśmy się od naszej Autorki, że losy bohaterów oparte są na najprawdziwszych wydarzeniach , w tym wydarzeniach, które przeżyli przodkowie pisarki.

Pani Wioletta podczas spotkania zdradziła publiczności tajniki tworzenia książek – w jaki sposób docierała do faktów historycznych, ile czasu zajmuje gromadzenie materiału, jak długo tworzy się książkę.

Otrzymaliśmy zapewnienie, że niebawem ukarze się „Saga Warmińska.
Warmia jest szczególnie ważna dla pisarki. Urodziła się w LIdzbarku Warmińskim. Tu też ma bliską rodzinę. Mieszka w Olsztynie

Wydarzenie kulturalne zostało współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński w ramach projektu „Power Senior”.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Oranżerii Kultury – Pani Annie Puszcz oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu wydarzenia.

Udostępnij