Nasza grupa cudownych seniorów 1.10.2022r. miała okazję zwiedzić WIOSKĘ GARNCARSKĄ.

Garncarska Wioska powstała 15 lat temu. Przypomina skansen, jednak wyróżnia się dużą liczbą ciekawie urządzonych obiektów i bogatą ofertą zajęć edukacyjnych i warsztatów dla dzieci i dorosłych. Jest to miejsce ekonomii społecznej prowadzone przez cudownych seniorów. Na terenie Garncarskiej Wioski można zwiedzić: garncarnię, zielarnię, kuźnię mazurską, zabytkową stodołę ze sprzętami rolniczymi i gospodarstwa domowego mazurskiej wsi, muzeum „Skarby Ziemi”, piękne ścieżki edukacyjne.

My jako grupa zwiedziliśmy, w ramach edukacji przyrodniczej zwiedziliśmy  kompleks parkowy – największy na Mazurach ogród pokazowy, w którym poznawać można 3 tysiące różnych gatunków roślin zgromadzonych w 30 zakątkach tematycznych. Spróbowaliśmy sił w pracowni garncarskiej, tworząc z gliny pierwsze naczynia. Tworzyliśmy świece z naturalnego wosku. Mieliśmy możliwość oglądania filmu przyrodniczego w wymiarze 3D. Wspólnie z naszym animatorem dokonaliśmy poszukiwania skarbów.

Mimo zapowiadanego deszczu, towarzyszyło nam słońce i cudowna atmosfera. Droga do domu, była obfita w melodie z dawnych lat. Śpiewali nawet Ci, którzy do tej pory tego nie robili 😉 Było cudownie, będziemy tęsknić

Gdyby nie dofinansowanie ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”, ta inicjatywa nie byłaby możliwa.

Poniżej krótka fotorelacja

Udostępnij