Za nami wydarzenie lokalne w miejscowości Rogóż. Pewnie niejeden senior i seniorka mogłaby nauczyć naszego trenera przyrządzania pysznych potraw, bo mają lata doświadczeń i tradycje przejęte od pokoleń. W tym warsztacie nie chodziło jednak tylko i wyłącznie o smak, zapach , ale o szczegóły. Podczas warsztatu seniorzy nabyli wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania, zapotrzebowaniu na mikro i makroelementy. Zapoznali się z rodzajami szkodliwych substancji w żywności i poznali proste metody analizy składu produktu żywności przy użyciu aplikacji telefonicznej.

Jak smacznie, zdrowo i kolorowo to wiadomo, że tematem przewodnim były warzywa i owoce. Zatem w ramach praktycznych umiejętności udało nam się wykonać pyszne kolorowe sałatki, w których skład wchodziły sezonowe warzywa i owoce.
A potem część druga wydarzenie kulturalne – Rechital lokalnej artystki Elżbiety Kowalczyk, lokalnej kapeli senioralnej Rogóżanie, degustacja potraw oraz potańcówka z udziałem animatora i wodzireja.

Dlaczego Rogóż? Rogóż jest dużą miejscowością, rozwijająca się, zasiedlająca się przez młode pokolenie. Niestety nie jest to miejscowość zintegrowana, a seniorzy są niewidzialni. Czy udało nam się troszkę zintegrować.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”

A poniżej krótka fotorelacja

Udostępnij