W LDK w dniu 14 listopada 2023 odbył się ostatni nasz wykład pt. „Jak szybko wrócić do zdrowia”. Wykład został przeprowadzony przez znakomitego rehabilitanta pana Piotra Rucińskiego, a dotyczył on naturalnego procesu starzenia się, fizjologii i kluczowych kwestii związanych z niemobilnością. Dowiedzieliśmy się, jak skutecznie zapobiegać urazom i radzić sobie z nimi, a także jakie czynniki wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie.

Tematy poruszone na wykładzie obejmowały szeroki zakres aspektów, takich jak nieodpowiednie obuwie, prawidłowe techniki podnoszenia i przenoszenia ciężarów, umiejętne wstawanie oraz strategie radzenia sobie z bólem. Ekspert omówił również istotność aktywności fizycznej oraz sposoby mobilizacji po urazach czy operacjach.

Najważniejszą informacją dla naszej społeczności jest dostępność do bezpłatnej rehabilitacji. Ta szansa może być kluczowa dla naszego zdrowia i samopoczucia w dłuższej perspektywie.

Niech zdrowie będzie zawsze na pierwszym miejscu!

Wykład został dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Udostępnij