Mamy przyjemność zaprosić Państwa w ramach Projektu Akademia Świadomego Seniora II na wyjątkowy wykład poświęcony tematowi „Zatrzymać postęp choroby Postęp Choroby”. Naszym celem jest zwiększenie świadomości na temat jak skutecznie zarządzać zdrowiem i zatrzymywać postęp choroby w podeszłym wieku. Jest to ważna kwestia, która może znacząco wpłynąć na jakość życia naszych seniorów.

Data: 03.10.2023 Godzina: 11.00 Miejsce: LDK

Agenda wykładu obejmuje następujące tematy:

  1. Znaczenie Prewencji i Kontroli Chorób w Podeszłym Wieku: Dowiedz się, dlaczego prewencja i kontrola chorób są kluczowe dla zachowania zdrowia seniorów w kontekście zespołów udarowych , zawałowych i otępiennych.
  2. Zdrowa Dieta i Aktywność Fizyczna: Jakie są zasady prawidłowej diety i regularnej aktywności fizycznej dla seniorów?
  3. Zarządzanie Lekami i Terapią: Jak prawidłowo przestrzegać zaleceń lekarskich i unikać interakcji między lekami?
  4. Zachowanie Zdrowego Stylu Życia: Jakie nawyki, takie jak unikanie palenia, ograniczenie spożycia alkoholu i dbanie o sen, wpływają na zdrowie seniorów?
  5. Wsparcie Społeczne i Psychiczne: Dlaczego ważne jest utrzymywanie kontaktów społecznych i jak radzić sobie ze stresem?
  6. Badania Przesiewowe i Kontrole Zdrowia: Jakie badania przesiewowe są zalecane dla seniorów i jak często powinny być wykonywane?
  7. Kampanie Zdrowotne i Programy Wspierające Seniorów: Przedstawimy dostępne źródła informacji i wsparcia dla seniorów w naszym regionie.

Nasz wykład poprowadzi ratownik medyczny pan Dariusz Sopel

Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i omawiania indywidualnych przypadków

Zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów o do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Wspólnie możemy zadbać o zdrowie i jakość życia naszych seniorów.

Udostępnij